Koful: Bulut Depolama Servisi

İzmir, Türkiye — 14 Ağustos 2017 — Sitoplazma bugün, dünyanın en gelişmiş bulut depolama servisi olan Koful’u tanıttı. Kullanıcılara bugün beta kodlu deneme sürümü ile sunulan Koful’un sonbaharda kararlı sürüme geçmesi bekleniyor. Koful, dünyanın farklı lokasyonlarında yer alan yedekli altyapısı, gelişmiş paylaşım özellikleri ve tamamen etiket tabanlı dosya sistemi ile bugüne kadar sunulan en kullanışlı bulut depolama servisi olma özelliğini taşıyor.


“Koful’da dosyalarınızı karmaşık bir adres yığınıyla değil, akılda kalıcı etiketlerle tanımlıyorsunuz. Bu sayede dosyalarınıza erişmek istediğinizde dosyanızın zihninizde canlandırdığı anahtar kelimeleri istediğiniz sırayla kullanmanız yetiyor.” diyen Sitoplazma CEO’su Berkhan Ağar sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu, Koful’un veri depolama deneyiminizi tamamen değiştirecek devrimsel özelliklerinden yalnızca biri.”


Kullanılabilirlik

Koful’un beta kodlu deneme sürümü bugünden itibaren koful.sitoplazma.com adresinde, iOS 8.0 ve üstü sürüme sahip akıllı telefonlarınız için de AppStore üzerinde kullanıcılara sunuluyor. Koful’un kararlı sürümü ise sonbaharda kullanıcılara sunulacak.


Kullanım Seçenekleri ve Ücretlendirme

Koful, bireysel kullanıcılar için 2 GB, 25 GB ve 1 TB olmak üzere 3 farklı depolama alanı seçeneğinin yanı sıra bireysel ve profesyonel kullanımlara uygun olacak şekilde 2 farklı özellik paketi sunuyor.


Koful, bireysel kullanıcıları için 2 GB depolama alanını ücretsiz, 25 GB depolama alanını aylık 4.99 TL, 1 TB depolama alanını ise aylık 34.99 TL olarak ücretlendiriyor. Bireysel kullanıcıların tercih edebileceği, şifre korumalı paylaşım ve dosya talebi gibi özellikleri içeren Profesyonel Paket ise aylık 4.99 TL karşılığında sunuluyor.


Kurumsal kullanıcılar için tüm profesyonel özellikleri içeren Koful; 5 GB, 50 GB ve 2 TB olmak üzere 3 farklı depolama alanı seçeneği ile geliyor.


Koful, kurumsal kullanıcıları için 5 GB depolama alanını kullanıcı başına aylık 3.49 TL, 50 GB depolama alanını kullanıcı başına aylık 16.99 TL, 2 TB depolama alanını kullanıcı başına aylık 34.99 TL olarak ücretlendiriyor.




Sitoplazma, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Yerleşkesi içerisinde Teknopark İzmir’de 2014 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden beri Türkiye’nin en genç ve dinamik kadrosu ile çığır açıcı ürünler üretmektedir.


Basın Kiti

Koful Basın Kiti

Basın için İletişim Bilgileri

pr@sitoplazma.com


~~~


GBYF 2015

22 - 23 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin bitirme projelerini sergilediği Genç Beyinler Yeni Fikirler proje sergisinde biz de Sitoplazma olarak yerimizi aldık. Geleceğin teknolojileri hakkında fikir alışverişinde bulunduğumuz bu sergiye katılan tüm öğrencileri tebrik ediyorum.


─ Berkhan



~~~


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından hazırlanan İYTE Bülten'in 16. sayısında Berkhan Ağar ile yapılan söyleşi yayınlandı.

İYTE Bülten'in 16. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.



~~~


Berkhan Ağar'ın Anadolu Ajansı'na verdiği röportaj ulusal basında yayınlandı.



~~~


Berkhan Ağar, TRT HD kanalında 14.11.2013 tarihinde yayınlanan Teknokent programının canlı yayın konuğu oldu.



~~~